Vendosni fjalën kyçe....

Ministria njofton shtatë viktima lidhur me koronavirusin 24 orët e fundit


Shtatë persona kanë humbur jetën 24 orët e fundit lidhur me koronavirusin e ri.

Sipas njoftimit zyrtarë bëhet me dije se viktimat janë një 58 vjeçar dhe një 62 vjeçar nga Kavaja, një 60 vjeçar nga Durrësi, një 73 vjeçar dhe një 75 vjeçar nga Korça, një 78 vjeçar nga Shkodra, një 85 vjeçare nga Tirana.

Në vend janë zbuluar së fundmi 532 raste të reja me Covid-19 nga 2409 testime të kryera. Në tre spitalet në Tiranë po kurohen 389 pacientë nga të cilët 16 janë në terapi intensive me 4 të intubuar.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *