Vendosni fjalën kyçe....

Deklarata e reporterit të Këshillit të Evropës kundër paketës anti-shpifje, reagon Meta


Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas deklaratës së Raportuesit të Përgjithshëm të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës Stefan Schennach për lirinë e medias dhe mbrojtjen e gazetarëve kritikonte paketën anti-shpifje të iniciuar nga mazhoranca socialiste.

Meta ka kërkuar reflektim sa më parë pas kësaj deklarate duke thënë se nuk i shërben negociatave dhe nuk frikëson askënd.

Duhet reflektuar sa më parë!

Çdo kokëfortësi, jo vetëm që nuk i shërben çeljes së negociatave, por nuk do të frikësojë askënd. Përkundrazi”-shkruan Meta.

Faksimile e deklaratës së Stefan Schennach


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *