Vendosni fjalën kyçe....

Fëmija e mitur përfundon disa metra në ajër në festivalin e balonave (Video)


Një vajzë 3-vjeçare u fluturua disa metra në ajër dhe u trondit nga erërat e forta në një incident të frikshëm gjatë një festivali në Tajvan.

Ajo u ngatërrua në telat e një balone që u lëshua në ajër gjatë festivalit. Videoja e dëshmitarit okular kapi skenën e tmerrshme ndërsa kalimtarë të rastësishëm u mblodhën shpejt për të kapur vajzën e për ta ulur atë në tokë.

E mitura qëndroi në ajër rreth 30 sekonda se stafi i festivalit të arrinte të ulte balonën përdhe. Ngjarja ndodhi në Nanlioao, jashtë qytetit të Hsinchu në jug të kryeqytetit, Taipei.

Shpejtësitë e erës nga 50 deri në 61 kilometra në orë u regjistruan në vendin e festivalit të balonës.

Vajza thuhet se u dërgua me urgjencë në spital si një masë paraprake, por fatmirësisht pësoi vetëm lëndime të lehta me gërvishtje në fytyrë dhe qafë.