Vendosni fjalën kyçe....

3 viktima e 120 raste të reja lidhur me Covid-19 në vend


Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në raportin e përditshëm lidhur me koronavirusin e ri, në vend kanë humbur jetën tre persona lidhur me Covid-19.

Viktimat janë dy qytetarë nga Tirana dhe një nga Elbasani. Për sa u përket rasteve të reja të zbuluara, ato janë 120 të tilla.

Në dy spitalet covid në vend po trajtohen 125 pacientë ndër të cilët 15 janë në terapi intensive me 5 të intubuar.