Vendosni fjalën kyçe....

Tërmeti me magnitutë 5.8 godet Zelandën e Re, reagimi i Adern në intervistë live


Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.8 goditi mëngjesin e kësaj të hëne Zelandën e Re duke lëkundur ndërtesat në Welligton.

Gjatë kësaj kohe, kryeministrja Jacinda Ardern, po jepte një intervistë të drejtpërdrejtë.

Ndërsa kamera u lëkund dukshëm, Ardern e buzëqeshur i tha moderatorit Ryan Bridge se “Po bie një tërmet këtu, një goxha tërmet”.

E pyetur nëse ndihej e “sigurt për të vazhduar intervistën”, Ardern u përgjigj: “Unë jam mirë, nuk jam poshtë asnjë drite të varur”.

Reagimi i Ardern u bë shpejt viral në Twitter dhe media të tjera sociale. Pavarësisht lëkundjeve të forta, për fat të mirë nuk ka patur raportime për dëme apo të lënduar.