Vendosni fjalën kyçe....

433 viktima dhe 3047 raste të reja në 24 orë nga koronavirusi në Itali


Në Itali në 24 orët e fundit janë regjistruar 433 të vdekur si pasojë e koronavirusit, 49 më pak se dje, duke e çuar numrin total të viktimave në 23,660.

Të shëruarit kapin shifrën totale të 47,055 personave, ndërsa në 24 orët e fundit janë regjistruar 2128 raste.

Në terapi intensive ndodhen 2835 persona, 98 më pak se dje, ndërsa personat e shëruar me simptoma kanë arritur në 25,033, 26 më shumë se një ditë më parë.

Në 24 orë numri i të infektuarve u regjistrua 3047, duke e çuar numrin total të rasteve në 178,972 persona.