Vendosni fjalën kyçe....

Bie numri i viktimave dhe rasteve të reja nga koronavirusi në Itali


Në 24 orët e fundit janë regjistruar 2667 raste të reja me koronavirus në Itali, ndryshe nga dje kur u shënuar 2972, duke e çuar numrin total në 165,155.

Edhe numri i viktimave ka pësuar gjithashtu rënie. Nga 602 që u regjistruan në 24 orët e djeshme, sot janë kanë humbur jetën 578 persona, duke e çuar numrin  e përgjithshëm të viktimave në 21,645.

Kurse numri i të shëruarve llogaritet 38,092.