Vendosni fjalën kyçe....

8 të vrarë e dhjetëra të plagosur nga shpërthimi i një bombe në Siri (Video)


Një makinë bombë që shpërtheu në Afrin, Siri ka vrarë tetë njerëz dhe plagosur disa të tjerë, sipas raporteve të mediave.

Një video e supozuar e marrë në vendngjarje tregon një zjarr të madh në një rrugë të qytetit që ka përfshirë një makinë.

Në dhjetor, një makinë bombë raportoi se vrau tetë civilë dhe plagosi dhjetëra në Suluk, në veri të Sirisë.

Ministria e Mbrojtjes e Turqisë fajësoi për sulmin militantët kurdë.