Vendosni fjalën kyçe....

Partizani 6 humbje në 7 ndeshje, e mund edhe Besëlidhja në Kupë


Partizani ka pësuar një tjetër humbje, kësaj radhe në Kupë. Të kuqtë i kanë humbur 6 nga 7 ndeshjet e fundit dhe as ndërrimi i trajnerit nuk ka sjellë asnjë ndryshim, duke qenë se nën Sormanin ata kanë pësuar 3 humbje radhazi.

Partizani u mund ditën e some në Lezhë ndaj Besëlidhjes me rezultaton 3-0 gjë që vështirëson mjaft kualifikimin në çerekfnalet e kompeticionit në ndeshjen e kthimit që luhet 12 shkurt.

Për ndeshjen e sotme trajneri kishte hedhur në fushë disa nga lojtarët titullarë por edhe kjo nuk mjaftoi. Ekipet e tjera kryesore, Tirana, Kukësi, Skënderbeu e Teuta i fituan ndeshjet e tyre duke afruar kualifikimin.