Vendosni fjalën kyçe....

Problemet me zemrën, Vuçiç flet për herë parë pas shtrimit në spital


Presidenti serb, Aleksander Vuçiç, ka folur për herë të parë pas shtrimit në Spitalin Ushtarak të Beogradit.

Kreu i shtetit serb u shtrua në spital të premten pas komplikacioneve në zemër, ndërsa sipas raporteve nga mediat serbe, gjendja e tij është e qëndrueshme.

Në një postim në faqen e tij në ‘Instagram’, Vuçiç bën me dije se do kthehet në punë të hënën.

‘Faleminderit mjekëve dhe stafit të Spitalit Ushtarak. Faleminderit për të gjithë ata që u kujdesën. Do të jem në punë me orar të plotë duke filluar nga e hëna.’ – shkruan ai.

Sipas zyrtarëve dhe personave të afërt të Vuçiçit, shkak për gjendjen e rënduar shëndetësore është bërë ngarkesa e madhe në punë.