Vendosni fjalën kyçe....

Kriza kushtetuese, Meta fton në takim “Fondacionin Soros”


Presidenti Meta ka thirrur në takim javën e ardhshme Këshillin e Ambassadorëve.

Por një ftesë surprizë e kreut të shtetit është edhe për ‘Fondacionin Shoqëria e Hapur për Shqipërinë’ të George Soros.

Në disa deklarata të forta publike të pak kohëve më parë Meta ka lëshuar jo pak akuza ndaj ‘Fondacionit Soror’ lidhur me kapjen e sistemit të drejtësisë nga kryeministri Rama.

‘Fondacioni Soros’ ka qenë një nga pjesëmarrësit aktivë dhe kyçë të reformës në drejtësi.