Superliga / Partizani fiton ndaj Skënderbeut, Vllaznia mposht Dinamon

Partizani ka siguruar fitoren e tretë radhazi në Superligën në fundin e këtij sezoni duke mposhtur Skënderbeun 1-0 në Arenën e Demave. Golin e fitores e shënoi Mensah në minutat e fundit të ndeshjes, duke i siguruar kampionëve në fuqi fitoren e parë kundër Skënderbeut në këtë sezon.

Vllaznia ka fituar me vështirësi 1-0 ndaj Dinamos në këtë javë, duke ruajtur një diferencë prej një pike me Partizanin.

Në Loro Boriçi, goli i Dodajt në minutën e 93 ka siguruar fitoren e Vllaznisë, duke i mbajtur ata në krye të renditjes së Superligës. Me vetëm dy javë të mbetura të kampionatit, Vllaznia është vetëm dy pikë mbrapa Egnatisë, që ka humbur ndaj Teutës. Për Vllazninë, kjo fitore është e rëndësishme në përpjekjen e tyre për të mbajtur pozicionin e tyre në krye të tabelës.

Ndërkohë, Erzeni ka siguruar përfundimisht që do të luajë në Kategorinë e Parë në sezonin e ardhshëm, pasi barazoi 3-3 në transfertën e Kukësit. Kjo bën që Erzeni të jetë e dyta pas Kukësit që largohet nga Superliga për sezonin e ardhshëm.