Vendosni fjalën kyçe....

Milan prapë me avazin e vjetër, humb përballë Lacios


Milan nuk tejkalon dot krizën. Edhe ditën e sotme nuk shkoi përtej humbjes me Lacios në San Siro.

Me rezultatin 1-2, “kuq e zinjtë” thellojnë krizën. Golat për Lacion u shënuan nga Imobile dhe Correa ndërsa për Milan goli erdhi nga lojtari kundërshtar Bastos i cili shënoi në portën e tij.

Më këtë fitore Lacio ngjitet në vendin e katërt ndërsa Milani qëndron në vendin 11.