Vendosni fjalën kyçe....

Franca i falet penalltisë ndaj Islandës, Çekia përmbys Anglinë, Portugalia “tripletë” ndaj Luksemburgut


Kanë përfunduar sfidat e luajtura për kualifikueset Euro 2020 të planifikuara për ditën e sotme.

Franca e cila ndodhet në një grup me Shqipërinë ka fituar falë një penalltie të shndëruar në gol nga Girud.

Surprizë ka qenë përmbysja që Çekia kë bërë ndaj Anglisë. Golit të Keane me penallti çekët iu përgjigjën me Brabec dhe Ondrasek.

Në sfidën tjetër Portugalia fitoi lehtësisht ndaj Luksemburgut me rezultatin 3-0. Silva, Ronadlo dhe Guedes i dhanë fitoren Portugezëve.

Në sfidat e tjera Andorra fitoi ndaj Moldavisë me rezultatin 1-0. Mali i Zi barazoi pa gola ndaj Bullgarisë dhe Ukraina fitoi 2-0 ndaj Lituanisë.