Vendosni fjalën kyçe....

FIFA ndan çmimet, Klop rrëmben trofeun si trajneri më i mirë i vitit


Në mbrëmjen e çmimeve në botën e futbollit nuk pati diskutime për trajnerin më të mirë.

Pa dyshim, Jurgen Klop me duke drejtuar ekipin e Liverpul dhe fitoren e Ligës së Kampionëve rrëmbeu çmimin si trajneri më i mirë i vitit në garën mes trajnerëve të tjerë.

Ndërkohë në këtë mbrëmje do ndahen edhe çmimet e tjera në FIFA si ai për lojtarin më të mirë, çmimi Pushkash etj.