Vendosni fjalën kyçe....

Nipi i deputetit rrahu një grua në sy të efektives, policia jep versionin zyrtar


Policia ka dhënë detajet zyrtare lidhur me videon që prej disa ditësh qarkullon në rrjetet sociale, ku Ramazan Rraja shihet duke dhunuar një grua pranë QSUT-së dhe kjo në sy të një oficereje. Policia zbulon se ngjarja ka ndodhur më 31 korrik, në orët e para të mëngjesit. Pra policia ka heshtur për rastin prej 3 ditësh. Ndërkohë që efektivja është pezulluar nga detyra, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rrajës ka shpëtuar me vetëm një procedim.  “Lidhur me videon e publikuar në mediat sociale, ku një i ri shfaqet me pamje duke dhunuar një femër në oborrin e spitalit “Nënë Tereza”, Tiranë, në interes të opinionit publik informojmë se: Ngjarja në fjalë ka ndodhur në datë 31.07.2019, rreth orës 07:30 minuta. Shërbimet policore kanë shoqëruar në Komisariat shtetasin R.Rr. 26 vjeç  dhe e  kanë proceduar penalisht. Materialet  në ngarkim të këtij shtetasi janë referuar në Prokurori për veprime të mëtejshme. Gjithashtu, Drejtoria e Standardeve Profesionale në Policinë e Shtetit, pas pezullimit nga detyra të punonjëses së Policisë që ishte pranë vendit të ngjarjes, ka nisur verifikimet për veprimet apo mos veprimet e saj.”, thuhet në njoftimin e policisë.

Kujtojmë se djali i deputetit Rrahman Rraja, Rexhepi, u përfshi rreth 10 muaj më parë në një skandal me ish-të dashurën e tij, Xhisiela Maloku. Kjo e fundit e akuzoi për dhunë, por më pas e tërhoqi denoncimin në Polici./Hashtag.al