Vendosni fjalën kyçe....

Korça lëkundet nga tërmeti 4.4 ballë


Lëkundje tërmeti janë ndjerë në juglindje të vendit.

Tërmeti ka qene 4.4 ballë i shkallës Rihter dhe epiqendra ka qenë 10 km larg qytetit të Bilishtit.

Në këtë qark lëkundjet e tërmetit para disa javësh shkaktuan dëme të mëdha në disa fshatra.