Vendosni fjalën kyçe....

Totenhem bën përmbysjen e madhe, i vret ëndrrën Ajaksit në fund


Totenhem ka përmbysur rezultatin e Ajaks në të dy takimet për gjysmë finalen e dytë të Champions League. Me rezultatin e përgjithshëm 3-3 por me gola më shumë në fushën kundërshtare Totenhem prek finalen e Champions League ndaj Liverpul.

Edhe pse Ajaks dominonte në pjesën e parë, Totenhem nuk u dorëzua dhe shpresoi deri në fund. Heroi i kësaj ndeshje ishte braziliani Lucas Moura i cili i dha fitoren me tripletë personale.

Kështu finalja do jetë e gjitha angleze në një përballje Liverpul-Totenhem e cila do zhvillohet në Madrid.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *