Vendosni fjalën kyçe....

Policia reagon për plagosjen e punonjësit të FNSH-së në protestë: Do shohim pamjet filmike


Policia ka reaguar pas plagosjes së një efektivi të policisë në protestën e sotme në Fier.

Mësohet se i lënduari është punonjës i FNSH-së dhe po mjekohet në spitalin rajonal të Fierit.

Përmes një njoftimi, policia thotë se do të analizohen provat filmike për të identifikuar personin që ka goditur punonjësin e FNSH-së.

“Sot paradite, në vendin e quajtur “ETC” u grumbulluan për të protestuar rreth 150 protestues me pankarta dhe zhurmues.

Gjatë protestës pati tentativa për të çarë kordonin policor, si dhe u goditën me sende të forta forcat e Policisë.

Për pasojë u plagos në kokë një punonjës policie i FNSH-së, i cili po merr ndihmë mjekësore në Spitalin Rajonal Fier

Grupi hetimor do të analizojë provat dhe pamjet filmike për të vënë para përgjegjësisë ligjore autorët e sulmit ndaj punonjësit të rendit.”, thuhet në njoftimin e policisë.