Vendosni fjalën kyçe....

Gykata pranon kërkesën e Balilit për gjykim të shkurtuar


Gjykata ka pranuar kërkesën për gjykim të shkurtuar për Klement Balilin.

Pretenca e prokurorisë ndaj Balilit do jepet në darën 12 mars në Gjykatën e Krimeve të Rënda.

Mbi Balilin rëndojnë 4 akuza: Trafikim i lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim në formën e grupit të strukturuar kriminal” “Pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal”, “Refuzim për deklarim dhe moskdeklarim, fshehje ose deklarim të rremë të pasurisë” “Pastrim të produkteve të veprimtarisë kriminale”

Balili nuk e ka pranuar akuzat ndërsa pas rreth dy vjet ne kerkim ai u vetëdorëzua në momentin kur dosja vajti për gjykim.

Klement Balili u vetëdorëzua më 15 janar të këtij viti. 46-vjeccari u vetëdorëzua pas një kërkimi dy-vjeccar ndërsa të gjitha operacionet e policisë për kapjen e tij kishin dështuar.