Vendosni fjalën kyçe....

Nuk plotësohet numri i prokurorëve për SPAK-un, KLP-ja shtyn afatin deri më 21 shkurt


Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka shtyrë deri në datën 21 shkurt aplikimet për t’u bërë pjesë e SPAK.

Afati aktual përfundonte në datën 7 shkurt dhe deri tani për të qenë pjesë e prokurorisë speciale kanë 14 prokurorë, ndërkohë që SPAK do ketë në përbërje 15 prokurorë.

Dorina Bejko është përfaqësuesja e organit të akuzës që aplikoi sot duke e çuar në 14 numrin e kandidatëve.

Lista e kandidatëve

Dorina Bejko

Besim Hajdarmataj

Behar Dibra

Arben Kraja

Vladimir Mara

Dritan Prençi

Klodian Braho

Besnik Muçi

Anton Martini

Eneid Nakuçi

Edvin Kondili

Anton Martini

Eugen Beci

Dolorez Musabelliu


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *