Vendosni fjalën kyçe....

Dortmund shkatërron Hanoverin, thellon diferencën me Bayern


Borussia e Dortmundit në“Signal Iduna Park”, shkatërroi Hannoverin e vendit të parafundit, me rezultatin e thellë 5-1.

Hakimi, Reus, Gotze, Guerreiro dhe Witsel ishin autorët e golave për Dortmundin, ndërsa golin e nderit për Hannoverin e shënoi Hadzic.

Me këtë fitore, Dortmundi e çon në 9 pikë diferencën me Bayern Munchen, me gjigantin bavarez që është arritur në renditje edhe nga M’gladbach, që fitoi 2-0 ndaj Augsburgut, por që ndeshjen e tij do ta zhvillojë të dielën.