Vendosni fjalën kyçe....

“Ramën në Pejë e shoqëroi eskorta me vajzat e administratës”


Akuza të rënda ka bërë nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, në drejtim të kryeministrit Edi Rama.

Sipas Palokës, gjatë vizitës së tij në Pejë, Rama kishte marrë me vete për ta shoqëruar edhe një eskortë me vajzat e administatës.

Po ashtu, ai thotë se asnjë nga mjetet nuk është ndalur për të paguar te trau i vendosur në Rrugën e Kombit.

“Patrioti” qe ju ka vene traun shqiptareve te Kosoves, qe detyron dhe kuksianet te paguajne ne shtepine e tyre, sapo kaloi me gjithe eskorten e tij te stermadhe pa paguar as nje qindarke tek trau, as ai , as vajzat e administrates qe i ka mbledhur ne nje autobuz per ti bere shoqeri rruges…”, shkruan Paloka.

Mbledhja e përbashkët mes dy qeverive në Pejë, asaj të Shqipërisë dhe Kosovës, ka qenë në fokusin e mediave dhe politikës, ku opozita akuzoi Ramën për deklarata populiste.