Vendosni fjalën kyçe....

Vajza në Kosovë godet me thikë të atin pas mosmarrëveshjeve


Një ngjarje raportohet të ketë ndodhur në Shtime të Kosovës, ku një vajzë dyshohet se ka goditur me thikë të atin e saj pas një mosmarrëveshje, është një ngjarje e trishtueshme.

Policisë raporton për një “lëndim të lehtë trupor dhe dhunë në familje”, dhe dy persona janë dërguar për trajtim mjekësor pasi kanë marrë lëndime të lehta. Në raportin e policisë, është konstatuar se vajza e re ka sulmuar të atin e saj.

Reagimi i autoriteteve është të përshpejtuar, pasi dyshohet për një akt të dhunshëm në një mjedis familjar. Policia ka arrestuar vajzën për 48 orë dhe dërguar atë në qendrën e ndalimit në Ferizaj, ndërsa është njoftuar edhe prokurori kujdestar.