Vendosni fjalën kyçe....

Inter fiton me “manita” ndaj Xhenoas


Interi  në ndeshjen e sotme ka shkatërruar  në shifra të thella 5-0 Xhenoan.

Dopieta e Galjardinit dhe golat e Politanos, Zhoao Marios dhe Naingolaniti i siguruan skuadrës së Luciano Spalletit triumfin e shtatë radhazi në kampionat.

Në pjesën e dytë pati disa minuta edhe për Naingolan, i cili mesa duket është rikuperuar pas dëmtimit në sfidën ndaj PSV-së. Vetëm pak minuta i kanë mjaftuar mesfushorit belg për të gjetur rrugën e rrjetës.

Me fitoren e sotme, Interi u ngjit në kuotën e 25 pikëve.