Vendosni fjalën kyçe....

Rrëzohet avioni në Venecia, humbin jetën dy persona


Një avion i vogël, është përplasur në tokë në zonën e Caorle, Venecia, Italia, duke shkaktuar vdekjen e të dy personave në bord.

Në vendngjarja kanë shkuar forcat zjarrfikëse dhe të ndihmës së shpejtë. Mjeti ishte një Sia Marchetti Sf 260.

Një nga 2 viktimat, sipas informacioneve të para, ishte një instruktor fluturimi.

Akoma nuk dihet ende dinamika e ngjarjes.