Vendosni fjalën kyçe....

Ndahet nga jeta shkrimtari Fatos Arapi


Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Lajmi i hidhur është bërë i ditur nga familja e shkrimtarit 86-vjeçar, përmes një njoftimi ku thuhet gjithashtu se ceremonia mortore do të organizsohet në varrezat e sharrës në Tiranë.

Jo vetëm shkrimtar dhe poet por Arapi ka punuar edhe gazetar apo dhe pedagog në në Fakultetin Histori Filologji të Tiranës.

Arapi është vlerësuar me dica çmime në rang kombëtar e ndërkombëtar për poezitë e tij. Disa herë ka fituar çmime kombëtare e ndërkombëtare për Në vitin 2008 e fitoi ‘Kurorën e artë’ në manifestimin poetik ‘Mbrëmjet e poezisë strugane’ dhe është i pari poet shqiptar që e ka fituar këtë shpërblim.

Vijon…


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *