Vendosni fjalën kyçe....

A e keni takuar Fredi Alizotin? Si iu përgjigj Taulant Balla pyetjes së gazetares


Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, foli pas daljes nga gjykata, ku ishte për seancën ndaj kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Kryedemokrati e akuzoi Ballën para pak muajsh si pritësin e 3.4 milionë eurove që u kapën në makinat “Toyota Yaris” në Portin e Durrësit.

Numri 2 i Partisë Socialiste tha se nuk ka ndërmend të tërhiqet nga padia e tij ndaj kreut të PD-së.

I pyetur nga gazetarja Klodiana Lala, nëse e njihte dhe kishte takuar Fredi Alizotin, personin që pretendonte se kishte bërë zërin e Agron Xhafajt në audiopërgjim.

“Jo asiherë!” – u përgjigj Balla duke shtuar se nxite prokurorinë të bënte detyrën në zbardhjen e ngjarjes.