Vendosni fjalën kyçe....

Prej 13 vitesh në arrati për vrasjen e dyfishtë, arrestohet në Fier


Pjetër Pacani, i dënuar me 25 vite burg për vrasje të dyfishtë, është arrestuar nga Forcat Operacionale në Fier pas 13 vitesh në arrati.

Pacani u kap me 3 automatikë dhe pistoleta në posedim. Ai është një biznesmen ndërtimi i cili vrau dy persona, Ndoc Zymaj dhe Vlash Gjeçi, në Laç në vitin 2011 për shkak të një borxhi prej 100 mijë eurosh.

Gjykata e Tiranës e dënoi me 25 vite burg për këtë krim në vitin 2014. Ai ishte një nga 50 personat më të kërkuar nga policia në Shqipëri, duke e bërë arrestimin e tij një ngjarje të rëndësishme për forcat e rendit.