Vendosni fjalën kyçe....

Lushnje, 82-vjeçari plagos të bijën me armë gjahu e më pas vret veten


Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak më parë në qytetin e Lushnjes, pasi jë 82-vjeçar ka plagosur me armë gjahu të bijën e më pas ka vrarë veten.

Policia njofton se 40-vjeçarja e plagosur momentalisht është nën kujdesin e mjekëve ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore.

 

Mësohet se gjendja e saj është e rëndë.

 

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 15:15, në lagjen “18 Tetori”, Lushnjë, shtetasi B. M., rreth 82 vjeç, dyshohet se pas një konflikti të çastit, ka plagosur me armë gjahu të cilën e dispononte me leje, vajzën e tij, shtetasen R. M., rreth 40 vjeçe, dhe më pas dyshohet se ka vrarë veten.

Shtetasja R. M., ndodhet në spitalin e Lushnjës, në kujdesin e mjekëve, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave, dhe dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti.