Vendosni fjalën kyçe....

Bitcoin rritje drastike, kriptovaluta thyen çmimin rekord


Çmimi i monedhës virtuale Bitcoin arriti një nivel të ri historik mbi 69 mijë dollarë ditën e sotme, pasi u rrit më shumë se 5% në 24 orët e fundit.

Kriptomonedha e parë në botë u rrit mbi 21% gjatë javës së kaluar për të thyer rekordin e çmimit më të lartë të të gjitha kohërave prej 68,990 dollarësh, i cili u regjistrua në bursën Coinbase më 10 nëntor 2021.

ETF-të kanë prezantuar kërkesë të shtuar ndaj çmimit për Bitcoin, e cila ka forcuar statusin e tij si një rezervë vlere dhe ka çuar në vlerësimin e çmimit.