Vendosni fjalën kyçe....

Verstappen fiton garën e Monakos


Max Verstappen fitoi garën e Monakos këtë të dielë.

Një garë e zhvilluar mes shiut nuk e ndaloi Verstappen të ndryshonte pozicionin që u nis i pari.

Verstappen la mbrapa Fernando Alonson me Aston Martin dhe Ocon me Alpine.

Vetëm vendi i gjashtë për një makinë Ferrari me Leclerc i cili në shtëpinë e vet nuk arriti të zinte një vend në podium.