Vendosni fjalën kyçe....

Media britanike: Dua Lipa po ndërton rezidencën miliona dollarëshe në Sarandë


Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa po ndërton një rezidencë shumëmilionëshe në Sarandë. Kështu raporton sot tabloidi britanik Page Six.

Gazeta shkruan se shtëpia e re e Duas në qytetin bregdetar, që ndodhet përballë ishullit të Korfuzit, do të ketë pamje madhështore nga deti Jon.

Dua Lipa, e lindur në Britani nga prindër emigrantë shqiptarë, Anesa dhe Dukagjin Lipa, iu dha shtetësia shqiptare në nëntor nga presidenti Bajram Begaj.

Fituesja e çmimit “Grammy” ka jetuar në Kosovë me familjen e saj nga mosha 11-15 vjeç.

“Unë nuk do ta ndryshoja këtë për asgjë, sepse me të vërtetë më ndihmoi të bëhesha kjo që jam.”- është shprehur Dua për origjinën e saj.

Në vitin 2016, këngëtarja e “Levitating” dhe babai i saj themeluan Fondacionin Sunny Hill për të mbledhur fonde me koncerte vjetore në Shqipëri për të ndihmuar njerëzit që përjetojnë vështirësi financiare.

Në verën e vitit 2021, ajo pushoi në Shqipëri me familjen dhe të dashurin e atëhershëm Anwar Hadid dhe darkoi me kryeministrin Edi Rama.

Lipa gjithashtu zotëron një shtëpi në Londër dhe disa makina sportive: një Jaguar I-Pace dhe një Jaguar F-Type.