Vendosni fjalën kyçe....

Gjermania jashtë Botërorit, Japonia përfundon në krye të grupit


Gjermania e ka mbyllur me fazën e grupeve rrugëtimin e saj në Botërorin Katar 2022.

Fitorja 4-2 ndaj Kosta Rikës nuk i ndihmoi “pancerat” të shkonin më tej se vendi i tretë.

Japonia ka surprizuar Spanjën duke e mundur me rezultatin 2-1. Fitorja e japonezëve i dërgon ata në fazën tjetër si kryesues të grupit.

Spanja kalon më tej si e dyta dhe gjen në fazën tjetër Marokun.

Nga ana tjetër Japonia do përballet me Kroacinë.