Vendosni fjalën kyçe....

4 viktima e 26 të plagosur nga shpërthimi i gazit në Irak


Të paktën katër persona u vranë dhe 26 u plagosën kur një shpërthim gazi ndodhi në një furrë buke të vendosur mbi një konvikt studentësh në provincën Duhok të Irakut, thanë autoritetet shëndetësore të martën herët.

Zyrtarët shëndetësorë në Qeverinë Rajonale Kurde të Irakut (KRG) thanë se të plagosurit janë shtruar në spital.

Javën e kaluar, një shpërthim ndodhi në një shtëpi në provincën Sulaymaniyah të Irakut verior për shkak të një rrjedhje gazi, duke lënë të vdekur 15 persona dhe 12 të plagosur.