Vendosni fjalën kyçe....

Rama kërkon falje për postimin mbi “Manhatanin e Zagrebit”: Kërkoj ndjesë për nxitimin


Kryeministri Edi Rama ka kërkuar falje në lidhje me postimin që bëri dje mbi kompaninë Alabbar që do të ndërtojë portin e Durrësit.

Në postimin e djeshëm ai shprehej se e njëjta kompani do ndërtonte “Manhatanin e Zagrebit”, por kjo rezultoi se nuk ishte e vërtetë pasi projekti ishte bllokuar pas protestave të opozitës dhe qytetarëve kroatë.

Rama tha se një kontroll i thjeshtë do të mjaftonte për të mos gabuar dhe kërkoi falje.

“Postimi i djeshëm mbi ‘Manhatanin e Zagrebit’ nuk reflekton të vërtetën e ecurisë së mëtejshme të projektit dhe kërkoj ndjesë për nxitimin! Një kontroll i thjeshtë do mjaftonte për të mos gabuar, por kush s’është gënjeshtar as bën sikur s’ka gjë as nuk justifikohet, po kërkon falje!”- shkruan Rama.