Vendosni fjalën kyçe....

Plagoset me armë Vali Corleone, arrestohet një 22-vjeçare


Plagoset në Kosovë personazhi i njohur në media si Valentino Corleone. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së enjtes, ku sipas policisë së Kosovës, Corleone është qëlluar me armë zjarr nga një vajzë e moshës 22-vjeçare.

Sipas njoftimit të policisë, Corleone ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ndërsa vajza e dyshuar po mbahet në paraburgim dhe akuzohet për “tentativë vrasjeje“.

Njoftimi i Policisë së Kosovës:

Drejtoria Rajonale Gjilan, Stacioni Policor Gjilan në orët e hershme të mëngjesit nga Qendra Emergjente Rajonale Gjilan është informuar se aty ishte sjellur një person i lënduar si pasoj e gjuajtjes me armë zjarri.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet relevante. Sipas raportit të mjekut viktima P.C. (1983) Shqiptar, shtetas i Kosovës është jashtë rrezikut për jetë.

Nga hetimet e para në vendin e ngjarjes mësohet se e dyshuar në lidhje me rastin është një femër Shqiptare shtetase e Kosovës viti i lindjes (2000), e cila dyshohet se ka shkrepur nga arma.

Për momentin nuk dihen motivet e incidentit.

Një armë Pistoletë dhe dyzet (40) copë fishekë të të njëjtës armë janë konfiskuar në vendin e ngjarjes si prova materiale për Gjykatë.

Për rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit i cili ka urdhëruar që të ngritët Kallëzim Penal për ,,Vrasje në tentativë’’ dhe e dyshuara të ndalet në mbajtje për 48 orë , gjersa Policia e Kosovës, Njësiti i Hetimeve Rajonale Gjilan janë duke i hetuar rrethanat e incidentit.