Vendosni fjalën kyçe....

20 viktima nga një aksident automobilistik në Pakistan


Një autobus pasagjerësh u përplas në një luginë në jugperëndim të Pakistanit të dielën, duke vrarë 20 persona, tha një zyrtar qeveritar.

Aksidenti shkaktoi gjithashtu plagosjen e 13 persona të tjerë në bordin e autobusit që udhëtonte nga qyteti Rawalpindi për në Quetta, kryeqyteti i provincës jugperëndimore të Balochistanit, tha Ijaz Jaffar, zëvendëskomisar i qarkut Sherani.

Gryka është rreth 350 kilometra në veri të Quetta. Infrastruktura e dobët rrugore dhe drejtimi i pakujdesshëm shpesh shkaktojnë aksidente trafiku fatale në Pakistan. Provinca është shtëpia e disa projekteve kineze si pjesë e një plani investimi që e sheh Pekinin të kërkojë lidhje tregtare rrugore dhe detare me botën.