Vendosni fjalën kyçe....

Petrit Vasili: Rama do të çojë një tradhtar në Presidencë, që të shesë kufijtë detarë


Pas djegies së tre raundeve të zgjedhjes së presidentit me konsensus, nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka bërë një denoncim të fortë në rrjetet sociale.

Tani që maxhoranca do të shkojë e vetme drejt një emri për kreun e ri të shtetit, Vasili shkruan se kryeministri Edi Rama do të çojë një “tradhtar/e” në Presidencë që do të shesë sipas tij kufijtë detarë.

“Rama do të çojë një tradhtar(e) në Presidencë, që të shesë kufijtë detarë!

Sot tradhtia konsumoi në parlament gjoja raundin e tretë të zgjedhjes së presidentit pa kandidatë në vijim të farsës së tradhtisë.

Qëllimi i Histerisë së Ramës për shkarkimin e Presidentit Meta është tashmë shumë i qartë e në dritën e diellit dhe ishte vetëm e vetëm shitja e kufirit detar.”- shkruan Vasili.

Megjithatë nënkryetari i LSI-së shton se “Ramën e gënjen kot mendja” sepse sipas tij Kufijtë detarë të Shqipërisë nuk shiten kurrë se i përkasin popullit.

Postimi i plotë i Vasilit

Rama do të çojë një tradhtar(e) në Presidencë, që të shesë kufijtë detarë!

Sot tradhtia konsumoi në parlament gjoja raundin e tretë të zgjedhjes së presidentit pa kandidatë në vijim të farsës së tradhtisë.

Qëllimi i Histerisë së Ramës për shkarkimin e Presidentit Meta është tashmë shumë i qartë e në dritën e diellit dhe ishte vetëm e vetëm shitja e kufirit detar.

Të gjithëve Rama ju duk arrogant dhe psiqikisht jo stabël, por jo jo nuk është as njëra dhe as tjetra Rama është qartësisht një tradhtar i mirëkalkuluar në qëllimet dhe përfitimet e tij të errëta.

Ministri jashtëm grek Dendias nxori sheshit gjithshka kur tha:

“Ai ra dakord me ne që të shkojmë në Hagë sipas rregullave të së drejtës ndërkombëtare. Kjo nuk është bërë ende pasi presidenti nuk i jep autoritetin përkatës kryeministrit. President padyshim do të zgjidhet një tjetër në Shqipëri në dy- tre muajt e ardhshëm.

Pra, e gjithë kjo atëherë është e realizueshme”.

Pas pak ditësh Rama do të zgjedhë gjymtyrën dhe instrumentin qorr, që ja realizon qëllimet e tij të zeza tradhtarë në presidencë.

Kushdo, që mbështeti dhe mbështet këtë farsë tradhtie u bë realisht bashkëfajtor në këtë tradhti të lartë të projektuar nga Rama.

Ramën e gënjen kot mendja sepse Kufijtë detarë të Shqipërisë nuk shiten kurrë se i përkasin popullit që i ka mbrojtur me gjak dhe do t’i mbrojë përsëri deri në fund.