Vendosni fjalën kyçe....

Pacienti i moshuar nga Shangai u ngatërrua si i vdekur, zbulohet i gjallë nga punonjësit e morgut (Video)


Një qendër kujdesi për pacientët e moshuar kinezë në Shangai ka kërkuar falje pasi një burrë që ndodhej aty u ngatërrua si i vdekur dhe po transportohej në morg me një qese të verdhë.

Raportet e mediave thonë se pacienti u zbulua se ishte ende gjallë nga punonjësit e morgut, të cilët njoftuan stafin në qendrën e mirëqenies në Shanghai Xinchangzheng.

Një video që qarkulloi gjerësisht në mediat sociale kineze tregoi momentin kur dy punonjës të morgut kuptuan se pacienti ishte ende gjallë dhe dhanë alarmin duke njoftuar stafin në spital.

Një llogari në South China Morning Post thotë se punonjësit, me veshje mbrojtëse, mund të shihen duke hapur çantën përpara një punonjësi nga objekti dhe duke këmbëngulur se personi është ende gjallë.

Incidenti vjen në një kohë tensioni të lartë në Shangai, ku 26 milionë njerëz janë gjithnjë e më të zemëruar me bllokimet e ashpra të Covid.