Vendosni fjalën kyçe....

Përfundon pas 1 ore mbledhja e grupit parlamentar të PS-së në Kryesinë e Kuvendit


Paraditen e sotme u mblodh grupi parlamentar i PS-së, mbledhje e cila zgjati për rreth një orë në Kryesinë e Kuvendit.

Deri më tani asnjë informacion nuk ka dalë nga mbledhja. Vetë kryeministri Edi Rama nuk ka preferuar që të flasë për mediat.

Megjithatë sipas “News 24”, në fokusin e diskutimit kanë qenë diskutimet që pritet të zhvillohen të enjten në Kuvend.

Po ashtu fokusi i maxhorancës në këtë kohë ka qenë situata në vend me rritjen e çmimeve si pasojë e luftës në Ukrainë.

Kujtojmë se ditët e fundit, deputetëve socialistë u ishte lënë detyra që të monitorojnë paketën e rezistencës sociale në terren, duke u shfaqur hera herës dhe si “inspektorë” çmimesh nëpër supermarkete.