Vendosni fjalën kyçe....

“Me anti-djersë si armë”- Burrë e grua në Shkodër tentojnë të vjedhin argjendarinë, por përplasen me pronarin dhe më pas arrestohen


Dy persona, burrë dhe grua, kanë tentuar që të grabisin sot një argjendari në Shkodër, në zonën e njohur si “Dollari”.

Me një spry anti-djersë si armë të ftohtë, burrë dhe grua u përplasën me pronarin e argjendarisë.

Sipas televizionit “News 24”, çifti kishte tentuar që t’i hidhte spray paralizues në sy pronarit, por janë hasur me rezistencë nga ai.

Më pas ka mbërritur edhe policia, e cila bëri të mundur arrestimin e dy personave, identiteti i të cilëve nuk dihet ende.

Kjo zonë është ndër më të populluarat në qytetin veriot, por kjo nuk i ka penguar dy të dyshuarit të bëjnë tentativën për të grabitur argjendarinë.