Vendosni fjalën kyçe....

Njihuni me papagallin Gucci, imiton zilen e iPhone si profesionist (Video)


Imagjinoni të dëgjoni zilen e një iPhone, por nuk është telefoni juaj që po bie. Është një papagall i adhurueshëm por i djallëzuar që të bën një mashtrim duke imituar melodinë.

Diçka e ngjashme mund të shihet në videon virale të një papagalli të përkëdhelur, Gucci, i cili është bërë një yll i Instagramit brenda natës.

Një papagall i quajtur Gucci nga Bengaluru, kryeqyteti i shtetit Indian të Karnataka, është bërë një sensacion në internet teksa po i lë përdoruesit e rrjetit të shtangur dhe të emocionuar me aftësinë e tij imituese.

Në një video të fundit virale të postuar në llogarinë Instagram të Gucci Gowda, papagalli mund të shihet duke imituar zilen e njohur të iPhone si një profesionist.

Përdoruesit e rrjetit janë të dashuruar me papagallin e mrekullueshëm me pendë të kuqe Vosmaeri Eclectus. Ata e kanë lavdëruar shpendin për imitimin e melodisë me një saktësi të tillë, duke e bërë pothuajse të vështirë të dallojë ndryshimin.