Vendosni fjalën kyçe....

Këlliçi pas kallëzimit të Bashës në SPAK: Je shkarkuar, s’ma bën syri tërr


Deputeti i PD-së Belind Këlliçi ka reaguar pas kallëzimit në SPAK, nga kryedemokrati Lulzim Basha.

Këlliçi shprehet se nga kjo padi “s’ia bën syri terr”. Ai shkruan se përpos 11 padive të tjera që ka, sot iu shtua edhe një.

Ai i quan kryetarin Lulzim Basha edhe Sekretarin e Përgjithshëm Gazmend Badhi, si “Ish” në detyrat e tyre.

“Nga viti 2015 kur u zgjodha kryetar i FRPD, bashkë me qindra demokratë të tjerë, kemi provuar në kurriz qelitë, gazin lotsjellës dhe dhunën policore. Është bërë gjithçka për të na asgjësuar si Parti Demokratike.

Ndaj meje janë depozituar 11 padi në SPAK nga Erion Veliaj, Ardian Çela, Mirel Mërtiri dhe gjithë fijet e tjera të pushtetit okult të Edi Ramës. Sot m’u shtua edhe një, nga Gazment Bardhi!

Zoti Bardhi!

Ju dhe ish kryetari ynë jeni shkarkuar nga funksionet tuaja nga Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike më 11 dhjetor 2021.

Me padinë tënde të porositur s’ma bën syri tërr.

Ju sugjeroj të përdorni si dalje nga selia derën e FRPD-së, në anën perëndimore të godinës.

Rroftë Partia Demokratike e Shqipërisë! Parti sovrane e demokratëve të lirë!”– shkruan Këlliçi.