Vendosni fjalën kyçe....

Djali i George Sorosit nxjerr foton me Ramën: “Vëllezërit në Elysee, një darkë speciale”


Gjatë qëndrimit të tij në Francë për të marrë pjesë në Forumin e Paqes, kryeministri Edi Rama është takuar me Aleks Sorosin, me djalin e multimiliarderit, George Soros.

Ky i fundit ka publikuar një foto ku sëbashku me Ramën, shfaqen në Pallatin Elysee.

“Vëllezërit në Elysee! Një darkë speciale në Forumin e Paqes.”- shkruan Alex Soros.

Rama dhe Soros duket se kanë krijuar një miqësi dhe partneritet të veçantë, pasi nuk janë të rralla herët kur janë parë nën shoqërinë e njëri-tjetrit.

Në një intrervistë televizive, Rama e ka vlerësuar Fondacionin për Shoqërinë e Hapur dhe Xhorxh Sorosin, duke thënë që përfaqësojnë një nga forcat më pozitive në historinë e 30 viteve për Shqipërinë.