Vendosni fjalën kyçe....

Akt makabër në Francë, gjendet një person me kokë të prerë


Gjuetia për të dyshuarin ‘të armatosur dhe të rrezikshëm’ pasi trupi i prerë u gjet në jug të Francës

Një burrë u gjet me kokë të prerë në komunën franceze të Bollène në juglindje. Një kërkim ka nisur për të dyshuarin, për të cilin ata thonë se është i armatosur me thikë dhe i rrezikshëm.

Vrasja makabre ndodhi në rrethin Vaucluse të rajonit të njohur turistik Provence-Alpes-Cote d’Azur.

Duke paralajmëruar se i dyshuari ishte i armatosur, xhandarët postuan një fotografi në mediat sociale dhe urdhëruan çdo banor që e ka parë të dyshuarin të mos përballej me të.

Një burim policor i tha agjencisë së lajmeve AFP se është ende shpejt për të përcaktuar nëse bëhet fjalë për një akt terrorist. Kryebashkiaku i Bollène, Anthony Zilio, e përshkroi të dyshuarin si ‘të paqëndrueshëm’ dhe informoi ndjekësit në Facebook se ai besohej se fshihej në pyjet lokale në një zonë të njohur si Barry.

Mediat lokale kanë raportuar se një helikopter, një ekip policie i pajisur me qen dhe burime të tjera janë vendosur në zonë për të ndihmuar në kërkimin e të dyshuarit.