Vendosni fjalën kyçe....

Milani dhe Juventusi anulojnë miqësoren


Një miqësore e planifikuar midis Milanit dhe Juventusit më 24 korrik është anuluar, pasi në vend të kësaj Rossonerët do të përballen me Modenan.

Të dy gjigantët e Serie A pritej të matnin forcat vetëm disa javë para se të fillonte sezoni 2021-22, në fundjavën e 22 gushtit

Dy ekipet nuk mundën të dakordoheshin për një vend, dhe sot u njoftua se loja nuk do të zhvillohej.

Stefano Pioli dhe Milani në vend të kësaj do të presin Modenën në terrenin Milanello më 24 korrik.