Vendosni fjalën kyçe....

Gazetari Elvi Fundo: Ujku është Berisha. Ndjej mirënjohje për Berishën, por s’mund të bëj fajtor Gaz Bardhin


Elvi Fundo

Gazetari Elvi Fundo ka komentuar situatën në Partinë Demokratike, pas Kuvendit Kombëtar të mbajtur të shtunën ku u diskutua mbi humbjen e zgjedhjeve dhe në disa raste pati akuza ndaj Gazmend Bardhit.

Fundo i del në krah këtij të fundit, duke thënë se përgjegjës për humbjen e zgjedhjeve është vetëm Lulzim Basha si dhe ish-kryeministri Sali Berisha që e mbështeti atë. Por në asnjë mënyrë Bardhi.

“Kur fajin e ka Gaz Bardhi!

Që të mos përpëliten kot disa lulzimsa të dëshpëruar e servilë të Bashës, pa lënë mënjanë disa gjoja Berishistë.

Duken qesharakë dhe budallenj këta që duan t’ja faturojnë përjashtimet nga komisioni Nishani-Ruli, humbjen e zgjedhjeve, raportin e falsifikuar, listën e manipuluar të Këshillit Kombëtar, Gazmend Bardhit, pjeshkës të zemrës time.

Zgjedhjet i humbi Basha, humbjet dhe manipulimet në PD i bekon Berisha.”– shkruan Fundo.

Gazetari e shpjegon këtë me fabulën e gomarit me ujkun, ku Berishën e cilëson si ujku, Bashën si hienën e tij dhe Bardhin si lepurushen e oborrit.  

“Për situatën në PD, pa asnjë mëdyshje FAJIN E KA SALIU, në mënyrë të përsëritur kjo.

A thua vallë se se kuptojnë? E dinë por këtyre që i heqin ju shkon shumë historia e gomarit me ujkun. Atyre që shpresojnë ende sju bën dot derman as vetë Gazi.

Doktori së fundi turpësisht u shfaq si avokat i kunatit të Lulit, E NEVERITSHME PËRTEJ GJITHÇKAJE, turpësisht dhe justifikues i humbjeve të Bashës dhe falsifikimeve e manipulimeve me listat e zgjedhjet në PD.

Për elitën e Republikës së Re fajin e ka Gaz Bardhi. JO OR JO. FAJIN E KA LULZIM BASHA E SALI BERISHA QË E MBËSHTET. PIKË.

Ju që e ndjeni veten gomerë UJKU është Sali Berisha, Luli është hijena e tij. Gaz Bardhi është lepurushja e oborrit. Vetëm kaq.

Kjo është vërteta politike, mbi çdo respekt apo mirënjohje që kam unë personalisht ndaj Doktorit.”- shton Fundo.

Kujtojmë se në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të mbajtur ditën e shtunë, deputeti i zgjedhur doli kundër analizës së bërë për zgjedhjet, ku tha se ajo është bërë nga njerëz që janë përgjegjës për humbjen, duke përmendur këtu sekretarin e Përgjithshëm të PD-së. Pas kësaj, të shumtë e komentuan Bardhin si një nga përgjegjësit për humbjen.