Vendosni fjalën kyçe....

Hipi mbi makinën në lëvizje dhe e hodhi videon në TikTok, arrestohet 34-vjeçari në Tepelenë (Video)


 

Një 34-vjeçar nga Tepelena është ndaluar nga policia pas një video të hedhur prej tij në rrjetin sociale TikTok.

Ai është ndëshkuar me 60 mijë lekë të reja si dhe i është bllokuar mjeti pas në videon e publikuar shfaqet duke hipur në çatinë e makinës teksa ajo ishte në ecje.

Ngjarja sipas policisë ka ndodhur rrëth orës 13:00 të 17 korrikut 2021 ku i riu me iniciale A.K., banues në Tepelenë ka kryer manovra të rrezikshme në rrugë.

Njoftimi

“Publikoi video duke kryer veprime të rrezikshme për sigurinë e jetës në rrugë, gjatë drejtimit të mjetit, shoqërohet në Polici, 34-vjeçari nga Tepelena.

Ndëshkohet me 60.000 lekë të rinj gjobë dhe me bllokim mjeti.  

Shërbimet e Policisë Rrugore, duke marrë shkas nga publikimi i një videoje në rrjetet sociale, ku shfaqej një drejtues automjeti që kryente manovra të rrezikshme në rrugë, kanë identifikuar dhe shoqëruar në ambientet e Policisë, shtetasin A. K., banues në Tepelenë. Ky shtetas, më datë 17.07.2021, rreth orës 13:00, në rrugën e brendshme të fshatit Dragot, Tepelenë, ka kryer manovra të rrezikshme në rrugë duke drejtuar mjetin tip “Volkswagen”.

Për këtë shtetas është vendosur masa administrative 60.000 lekë të rinj, me sanksion plotësues ndalim administrativ i mjetit dhe tërheqje e lejes së qarkullimit për manovra të rrezikshme në rrugë, mosndryshim të pronësisë së mjetit brenda afatit dhe mosshlyerje të masave administrative brenda afatit ligjor.   

Policia Rrugore apelon për respektim të rregullave të qarkullimit rrugor, për përgjegjshmëri e përgjegjësi për sigurinë e jetës gjatë drejtimit të automjetit, pasi cilido që do shkelë rregullat e qarkullimit apo do kryejë manovra të rrezikshme në rrugë, që cenojnë rëndë sigurinë rrugore do përballet me Policinë Rrugore, në zbatim të plotë të Kodit Rrugor.

Policia Rrugore falënderon qytetarët dhe median, për denoncimet e adresuara për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor dhe fton cilindo që do rregullin e ligjin të denoncojë pa hezitim çdo paligjshmëri, duke i garantuar anonim të plotë, reagim të menjëhershëm e të paanshëm.”