Vendosni fjalën kyçe....

FNSH zbarkon në Kadastrën e Lushnjës, arrestohet kryebashkiaku Fatos Tushe


Paraditen e sotme Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK) ka finalizuar një operacion masiv në Kadastrën e Lushnjës.

Sipas televizionit “News 24”, policia dhe FNSH-të kanë zbarkuar në Kadastrën e këtij qyteti, ku kanë arrestuar 10 persona, mes tyre edhe kryetarin e bashkisë, Fatos Tushen.

Ky i fundit akuzohet se ka dhënë leje ndërtimi të paligjshme për subjekte dhe individë të caktuar duke shfrytëzuar pozitën e tij si kryebashkiak i Lushnjës.

Detajet e këtij aksioni nuk dihen ende, ndërsa priten informacionet zyrtare në vijim nga SPAK.